KPSS başvuruları nasıl yapılır? Başvurular 9 Ağustos günü başladı. Lise ve 2 yıllık mezunları için yapılan KPSS başvuruları 24 Ağustos tarihine kadar devam edecek.
Lise mezunları için yapılan KPSS sınavı 22 Ekim tarihinde, 2 yıllık mezunları için yapılan KPSS ise 23 Ekim tarihinde yapılacak.
KPSS başvuru ücreti girilen oturum sayısına göre değişmektedir.
Başvurular 24 Ağustosa kadar yapılacak. Para yatırma işlemi ise 25 Ağustosa kadar devam edecek. T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk, PTT, Halk Bankasına yatırılabilecek.

KPSS SINAV ÜCRETLERİ İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL ÖDENİR 

KPSS ücretlerini İnternet bankacılığı ile ödemek isteyen adaylar. ÖSYM’nin resmi sitesinde KPSS başvuru yapma bölümünde “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de seçeneğini seçerek ilgili adımları gerçekleştirerek sınav ücreti ödemelerini yapabilecekler. KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK? KPSS başvurus yapacak olan adaylar KPSS başvurusu nasıl yapılacak sorsunun cevabımı merak ediyorlar. 2016 KPSS sınav başvuru süreci 09-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylar, bu tarihler arasında sınava giriş başvurunuzu mutlaka yapmış olmanız gerekmektedir. KPSS sınav başvurusu yapılabilmesi için ilk olarak ÖSYM’nin KPSS sınavı ile ilgili sekmesinde bulunan kaç oturuma girileceği alanı doldurulmalıdır. Daha sonra anlaşmalı bankalara sınav ücreti yatırılmalıdır. Bu aşamadan sonra tekrar ÖSYM sitesine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
KPSS başvuruları şu aşamada olacak;

  1. Başvuru merkezlerine giderek bizzat başvuru yapmak 
  2. İnternet üzerinden online başvuru yapmak 
  3. Posta ile başvuru yapmak 

KPSS SINAVI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER 

KPSS sınavı, 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak KPSS’nin süresi 2 saat (120 dakika) olacaktır. Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Testler adaylara bir kitapçık hâlinde verilecek ve bir cevap kâğıdı kullanılacaktır. Testlerin içeriğine ilişkin bilgiler Tablo-1'de verilmiştir. DHBT, 6 Kasım 2016 tarihinde tek oturumda yapılacak ve cevaplama süresi 60 dakika olacaktır. Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlenecek, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir. Sınavda uygulanacak testler aşağıda gösterilmiştir. Bu testlerin içeriğine ilişkin bilgiler de Tablo-1'de verilmiştir. Sınavda adaylar cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretleyeceklerdir. Cevap kâğıdı yerine soru kitapçıklarına yapılan işaretler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder